EL annetas Nobeli preemiaraha sõjas kannatanud lastele

 (7)
EL annetas Nobeli preemiaraha sõjas kannatanud lastele
AFP/Scanpix

Euroopa Liit annetas teisipäeval 2012. aasta Nobeli rahupreemia rahasumma Süüria, Colombia, Kongo DV ja Pakistani konfliktides kannatanud lastele.

"Konfliktiolukorras on lapsed sageli kõige haavatavamad," ütles EL-i president Herman Van Rompuy. "Seega on vaid õige, et see auhinnaraha peaks minema relvakonfliktide noortele ohvritele."

Van Rompuy võttis 930 000 euro suuruse preemia koos Euroopa Komisjoni presidendi Jose Manuel Barroso ja europarlamendi presidendi Martin Schulziga vastu eelmisel nädalal Oslos toimunud tseremoonial. Tollal teatas blokk, et annetab konfliktides kannatanud lastele kokku kaks miljonit eurot, kirjutab BNS.

Raha läheb 23 000 lapse abistamiseks neljas projektis. Toetust saavad umbes 4000 Süüria last, kes elavad Iraagi ja Süüria piiril põgenikelaagrites, enam kui 5000 Colombia last, kellest suurem osa elab põgenikuna Ecuadoris, Kongo DV idaosas sisepaguluses olevale ja Etioopiasse põgenenud Kongo DV lapsele ning 3000 lapsele Pakistani põhjaosa konfliktipiirkondades.