Ekspert: Euroopas võib koroonapuhang kõige raskemate tagajärgedega olla Suurbritannias

 (44)
Ekspert: Euroopas võib koroonapuhang kõige raskemate tagajärgedega olla Suurbritannias
EMPICS Entertainment

Briti tunnustatud tervishoiuekspert Jeremy Farrar arvab, et koroonaviirus mõjutab Suurbritanniat eriti rängalt, ta oletab, et nakatunute arv ja surmajuhtumid võivad kerkida isegi Euroopas etteotsa.

Briti valitsust nõustav Farrar sõnas BBC'le, et statistilised numbrid aina tõusevad ja kriisi kõrgpunktist on nende riigis vara rääkida. "Loodan, et peagi hakkab ööpäevaga lisandunud nakatunute hulk vähenema. Nädala või paari pärast võiks hakata vähenema ka nende inimeste arv, kes viibivad haiglaravil," arutles ta ja lisas, et loodetavasti surmade arvu nn platoo saabub lähinädalatel ning seejärel number jooksvalt langeb.

Viimastel andmetel on Suurbritannias koroonaviiruse tagajärjel surnud 9875 inimest, nakatunud aga kokku ligi 80 000. Farrar tõi võrdluse, et Saksamaal on olukord parem, kuna seal alustati varakult mahukat testimist ning positiivse diagnoosi saanud isoleeriti.

Farrar nentis, et praegune puhangu faas on alles algus - hiljem tulevad ka teine ning kolmas laine. Ta usub, et sügiseks on vaktsiin olemas, aga mitte selles koguses, et seda saaks kohe kasutada kõikjal üle maailma.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!