Eestis elav roolikeeraja uhkustas ühismeedias kiirusepiirangu rikkumisega

 (93)
Trip-87
Foto: Ester Vaitmaa

Eestis elav Aleksandr Litrejev postitas Twitterisse pildi, millelt nähtub, et mees sõitis kiirusega üle 200 kilomeetri tunnis, kirjutab vene Delfi. Selgub, et ta tegi seda Venemaal, kus tohib maanteedel sõita üldiselt kuni 90 kilomeetriga tunnis.

Pildi all läksid inimeste vastused kaheks. Mõned postitasid veel sarnaseid pilte autode spidomeetritest, kus nad ületavad selgelt kiirust. Teised mõistsid kihutamist hukka, nende seas ka Venemaal tuntud blogija Ilja Varlamov.

“Õnnetused juhtuvad mitmetel põhjustel. Näiteks on süüdi kehvad teed, alkoholitarbimine ning liiklusseaduste rikkumine. Kõige selle juures on kriitiline aga kiirus. Kiirus mõjutab tugevalt õnnetuse juhtumise tõenäosust ning õnnetuse tagajärgi,” teatas Varlamov.

Litrejev selgitas, et tegi pildi laial maanteel, eemal igasugustest asulatest. Väidetavalt tahtis ta enda ja auto võimeid katsetada ning tegemist oli ühekordse rikkumisega.

Venemaal pääsevad väidetavalt 98 protsenti välismaalastest seaduserikkujat trahvidest ja tagajärgedest, kuna neil õnnestub koduriigis neist kõrvale põigelda.