Eesti suursaadik Kreekas kutsuti president Ilvese solvangu pärast vaibale

 (192)
Ilves: Tuubad, Ei olnud nii
Eesti suursaadik Kreekas kutsuti president Ilvese solvangu pärast vaibale
Foto: Andres Putting

Eesti suursaadik Ateenas Margus Rava kutsuti kolmapäeval välja Kreeka välisministeeriumisse, kus talle avaldati protesti seoses president Toomas Hendrik Ilvese Kreeka jaoks solvava avaldusega.

„Vastavalt välisminister Nikos Kotziase korraldusele kutsuti Eesti suursaadik Kreekas Margus Rava täna välisministeeriumisse, kus talle anti üle demarš Eesti presidendi, hr Toomas Hendrik Ilvese intervjuus ajalehele The Times tehtud Kreekale arusaamatute ja solvavate avalduste kohta. Eesti suursaadikule rõhutati, et sellised kirjeldused ei ole kooskõlas Euroopa poliitilise kultuuriga ning kahe liitlase ja partneri, nagu Kreeka ja Eesti suhete tasemega,“ öeldakse Kreeka välisministeeriumi veebilehel avaldatud teates.

Ilves nimetas intervjuus The Timesile Kreekat, Itaaliat, Ungarit ja Küprost Venemaa presidendi Vladimir Putini „kasulikeks idiootideks“ ning süüdistas neid Euroopa Liidu ühtsuse lõhkumises.

President Ilvese sõnul on skandaalis süüdi Timesi ajakirjanik ning juba seda ka tunnistanud. "Ajakirjanik on juba ise tunnistanud, et ajas kaks asja segi ja ise pani seda mulle suhu. Tuubad, ei olnud nii," kirjutas Ilves Twitteris.Küsitlus #118543