Käos tunnistab, et kuigi tänavapildis suuri muutusi märgata ei ole ja kõik käib edasi tavapärases rütmis, siis inimesed ümberringi on viimase kahe päeva jooksul muutunud veidi murelikumaks. „Tundeid siin välja suurt ei näidata, kuid kui inimestelt olukorra kohta pärida, siis tunduvad nad tavalisest ärevamad,“ tõdes ta.

Käose sõnul on linna peal näha ka tavapärasemast rohkem sõjaväelasi. „Olin selle pärast natukene mures, aga elu käib ilmselt edasi,“ uskus ta. „Kui olukord läheb tõsisemaks, antakse kohalikele meestele ilmselt märku, et nüüd on vaja [sõjaväkke] minna. Hetkel pole midagi sellist aga kuulda olnud.“

Noormehe sõnul Kim Jong-unist ja Põhja-Koreast rääkimine ei ole Lõuna-Koreas tabu ja ka praeguses pingelises olukorras ei kaotata huumorimeelt. „Nad heidavad Kim Jong-uni üle jätkuvalt pigem nalja,“ tunnistas Käos. „Soul on ju rahulik. Neile tuleb palju ähvardusi, aga seni pole neist ühegi sisu tõeseks osutunud. Seetõttu hakkavad inimesed ähvardustele immuunseks muutuma.“

Sellegipoolest, tõdes Käos, tundub sel korral olukord tõsisem kui varem. „Meie korteris on üks mees, kes on siin olnud ka siis, kui varasemalt on ähvardusi tulnud. Kui enne ei ole ta neist väljagi teinud, siis sel korral on ka tema veidi ärevil. Ta ütles, et on hirmul ja ei taha sellest rääkida, üritades oma mõtteid toimuvalt eemale hoida,“ rääkis noormees.

Käos tunnistas, et murelikud pereliikmed on temaga pidevalt ühenduses ja on juba palunud tal ka kodumaale naasta. „Ka minu agent Eestis ütles, et kui asi läheb nädalavahetusel ärevamaks, siis tuleb tagasi Eestisse tulla turvalisimal moel,“ rääkis ta. „Olen alati valmis lennupileti haarama ja lennujaama minema. Kartus on ikka sees, aga kuna kohalikud ei näita ärevust välja, siis olen ise ka pisut rahulikum.“