Eesti kodanikud saavad hakata elektroonilise viisaga Peterburis käima

 (206)
Eesti kodanikud saavad hakata elektroonilise viisaga Peterburis käima
Foto: Pjotr Kovaljov, TASS

Venemaa peaminister Dmitri Medvedev kinnitas loetelu 53 riigist, mille kodanikud saavad alates 1. oktoobrist külastada Peterburi ja Leningradi oblastit elektroonilise viisaga. Euroopa Liidu liikmena on nende riikide hulgas ka Eesti.

Venemaa president Vladimir Putin allkirjastas juulis ukaasi elektroonilise viisa režiimi kehtestamise kohta Peterburi ja Leningradi oblasti territooriumil. Selleks ajaks pidi valitsus kinnitama riikide nimekirja, mille kodanikud saavad seda kasutada, vahendab RIA Novosti.

Medvedevi allkirjastatud korralduse järgi on nimekirjas 53 riiki, sealhulgas kõik Euroopa Liidu liikmesriigid. Nende riikide kodanikud saavad analoogilist korda kasutada juba praegu Kaliningradi oblasti ja Kaug-Ida külastamisel ning alates 2021. aasta 1. jaanuarist võivad välismaa turistid saada elektroonilise viisa kogu Venemaa külastamiseks.

Elektrooniline viisa antakse välja Venemaa välisministeeriumi otsusega avalduse alusel, mis täidetakse ministeeriumi veebilehel vähemalt neli päeva enne Venemaale sissesõidu kuupäeva. Viisa kehtivusaeg on kuni 30 kalendripäeva ja riigis on lubatud viibida kuni kaheksa ööpäeva. Konsulaarmaksu elektrooniliste viisade väljastamise eest ei võeta.