Ees ootava Leedu-Vene spioonivahetuse hulka peaks kuuluma ka Norra kodanik


Ees ootava Leedu-Vene spioonivahetuse hulka peaks kuuluma ka Norra kodanik
Frode BergFoto: Maksim Šipenkov, EPA

Venemaa uudisteagentuur TASS teatas eile õhtul, et Norra kodanik Frode Berg, kes on Moskvas süüdi mõistetud spionaažis Venemaa vastu, on esitanud president Vladimir Putinile armuandmispalve. Tõenäoliselt on Berg üks osa Leedu-Vene spioonivahetusest.

Bergi advokaat Brynjulf Risnes kinnitas Norra ringhäälingule NRK, et armuandmispalve esitati, aga tema sõnul tehti seda juba tükk aega tagasi, vahendab Leedu ringhääling LRT.

„Armuandmine on paljas formaalsus, aga peab olema kokkulepe riikide vahel,” ütles Risnes NRK-le.

BNS teatas kolmapäeval, et vangide vahetus Leedu, Norra ja Venemaa vahel, mille üle räägiti läbi mitu aastat, peaks aset leidma.

Leedu peaks Venemaale üle andma kaks aastat tagasi süüdi mõistetud Venemaa Föderaalse Julgeolekuteenistuse (FSB) agendi Nikolai Filiptšenko ja saama vastu 2016. aastal Venemaal süüdi mõistetud Leedu kodanikud Jevgenijus Mataitise ja Aristidas Tamošaitise, kes Moskva väitel töötasid Leedu sõjaväeluure heaks.

Norra endine piiriinspektor Berg vahistati FSB poolt Moskvas 2017. aasta 5. detsembril. Vene prokuratuuri väitel töötas ta Norra luureteenistuse heaks.