Eelmisel nädalal lisandus üle maailma rekordarv, ligi 2 miljonit uut koroonajuhtumit

 (5)
Eelmisel nädalal lisandus üle maailma rekordarv, ligi 2 miljonit uut koroonajuhtumit
Foto: ERIC GAILLARD, REUTERS

Koroonaviiruse pandeemia näib hoogustuvat kogu maailmas. Eelmisel nädalal löödi uute juhtumite lisandumise nädalane rekord. Uus tipptulemus on ligi kaks miljonit juhtumit, nähtub Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) statistikast.

WHO teatas eile õhtul, et nädalal, mis lõppes 20. septembriga, registreeriti üle maailma 1 998 897 uut koroonaviiruse juhtumit, vahendab AFP.

Seda oli kuus protsenti rohkem kui nädalal enne seda ja see oli „suurim teatatud juhtumite arv ühes nädalas alates epideemia algusest”, teatas WHO.

Pärast koroonaviiruse ilmnemist eelmise aasta lõpus Hiinas on sellega nakatunud üle 31 miljoni inimese üle maailma ja selle tõttu on surnud ligi 962 000 inimest.

Uute juhtumite arv suurenes eelmisel nädalatel pea kõigis maailma regioonides, teatas WHO. Euroopas ja Ameerikas kasvas uute juhtumite arv vastavalt 11 ja 10 protsenti.

Uusi juhtumeid jäi eelmise nädalaga võrreldes 12% võrra vähemaks vaid Aafrikas.

Seotud lood:

Kuigi uute juhtumite arv kasvas praktiliselt kogu maailmas, surmade arv langeb, selgub WHO statistikast.

Eelmisel nädalal seostati koroonaviirusega umbes 37 700 surmajuhtumit, mida oli eelnenud nädalaga võrreldes 10% vähem.

Ameerikas kahanes uute surmajuhtumite arv nädal varasemaga võrreldes 22%.

Siiski on Ameerikas registreeritud pool kõigist nakatumisjuhtumitest ja 55% surmadest maailmas. Surmade arv kahanes peamiselt Colombias, Mehhikos, Ecuadoris ja Boliivias.

Euroopas hüppas surmade arv aga enam kui 4000-le nädalas, mis oli 27-protsendine tõus võrreldes eelneva nädalaga.

Euroopas lisandus kõige rohkem nakatumisjuhtumeid Prantsusmaal, Venemaal, Hispaanias ja Suurbritannias. Surmade arv kasvas suhteliselt kõige rohkem Ungaris ja Taanis.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!