Ecuador pakub WikiLeaksi asutajale varjupaika

 (24)
Ecuador pakub WikiLeaksi asutajale varjupaika
Reuters/Scanpix

Lõuna-Ameerikas asuv Ecuador pakkus täna WikiLeaksi asutajale Julian Assange'le elukohta ilma küsimusi ja tingimusi esitamata.

"Me oleme valmis talle pakkuma elukohta Ecuadoris, ilma probleemideta ja tingimusi esitamata," ütles asevälisminister Kinto Lucas rääkides internetileheküljele Ecuadorinmediato, kirjutab AFP.

"Me kutsume teda Ecuadori, et ta saaks vabalt esitada tema omanduses olevat informatsiooni ja dokumentatsiooni mitte ainult internetis, vaid ka erinevatel avalikel foorumitel. Samas väljendas asevälisminister muret diplomaatiliste dokumentide lekitamise pärast.

Ajaleht Washington Post kirjutas esmaspäeval viitega uurimisega kursis olevatele allikatele, et Assange'le ja teistele, kes on WikiLeaksiga seotud, võidakse esitada süüdistus USA spioneerimisseaduse alusel.

39-aastane Austraalia kodanik Assange loobus alalisest elukohast Rootsis möödunud kuul, sest seal süüdistatakse teda vägistamises. Kolmapäeval jättis Rootsi appellatsioonikohus jõusse vahistamismääruse seoses vägistamise ja seksuaalse ahistamisega.