Dubai politsei tahab Iisraeli peaministri vahistada

 (18)
Dhahi Khalfan Tamim
AFP/Scanpix

Dubai politseiülem Dhahi Khalfan Tamim kavatseb taotleda Iisraeli peaministri Benjamin Netanyahu ja luureteenistuse Mossad juhi Meir Dagani arreteerimist palestiinlaste rühmituse Hamas juhtfiguuri Mahmoud al-Mabhouhi tapmise eest.

Tamim ütles telekanalile Al Jazeera, et kavatseb paluda Dubai prokuröril anda välja Netanyahu ja Dagani vahistamisorder veel sel nädalal.

Tamimi sõnul on ta peaaegu kindel, et al-Mabhouhi tapmises jaanuaris ühes Dubai hotellis osalesid Iisraeli agendid. Politseiülem ütles, et Mossad on solvanud Dubaid ja lääneriike, kelle võltsitud passe väidetav Mossadi mõrvameeskond kasutas.

Ühe Araabia Ühendemiraatide ajalehe teatel palus Dubai politsei USA föderaalsel juurdlusbürool FBI-l uurida MetaBankis välja antud krediitkaarte, mida kahtlusalused kasutasid.

Dubai politsei on avaldanud andmed 26 kahtlusaluse kohta koos passifotodega ning väidetavalt on olemas DNA proovid kõigi isikute kindlakstegemiseks.

Mõrvaga seoses teatasid Araabia Ühendemiraatide ametnikud, et ei luba välispassidega reisivaid Iisraeli kodanikke riiki.

Al-Mabhouhi tapmisega seoses on algatatud uurimine ka Suurbritannias, Iirimaal, Austraalias ja Saksamaal — riikides, mille passe väidetavad mõrvarid kasutasid.