Drooni tõttu tuli ajutiselt peatada Frankfurdi lennuvälja tegevus

 (4)
Drooni tõttu tuli ajutiselt peatada Frankfurdi lennuvälja tegevus
Foto: Rüdiger Wölk via www.imago-images.de

Saksamaa suurimal, Frankfurdi lennuväljal peatati kõik õhkutõusud ja maandumised, sest märgati drooni. Liidupolitsei esindaja sõnul märkas drooni kohaliku aja järgi kella 11.15 ajal üks piloot lennuvälja lõunaosas.

Lennujaama operaatorfirma Fraporti teatel jäid ära üksikud lennud. Fraport palus reisijatel piisavalt aega varuda ja võimalikult vara end lennule registreerida. Lendude staatust paluti kontrollida ette lennufirmade veebilehtedelt, vahendab Der Spiegel.

Viimati pidi Frankfurdi lennujaam drooni tõttu tegevuse tunniks peatama mõni nädal tagasi. Üle 20 lennu saadeti teistele lennuväljadele, teatas Fraport.

Tänane segadus puudutas teiste hulgas ka Nordrhein-Westfaleni liidumaa peaministrit Armin Laschetit, kes ei saanud koos oma delegatsiooniga Frankfurdis maanduda. Lennuk suunati kõigepealt Kölni, kus seda tangiti.

Drooniintsidente tuleb Saksa lennuväljadel ikka ja jälle ette, aga nende arv on viimasel ajal kahanenud. Eelmisel aastal registreeriti kokku 125 juhtumit, mida on 33 võrra vähem kui aasta varem. Frankfurdis nähti droone 28 korral, Berliin-Tegelis 15 korral, Münchenis 15 korral ja Düsseldorfis 12 korral.