DPA: Saksa uus välisminister mõistab esimese Ida-Euroopa riigina Eestit külastades hukka Poola kursi

 (37)
DPA: Saksa uus välisminister mõistab esimese Ida-Euroopa riigina Eestit külastades hukka Poola kursi
Sigmar GabrielFoto: Ronald Zak, AP

Saksamaa uus välisminister, sotsiaaldemokraat Sigmar Gabriel suundus oma esimesele visiidile idasuunas ning juba reisisihtkohad edastavad sõnumi. Nimelt külastab Gabriel Eestit, Lätit, Leedut ja Ukrainat, kuigi seni on Saksa välisministrite esimene reisisihtkoht Ida-Euroopas olnud Varssavi, märgib Saksa uudisteagentuur DPA.

Saksamaa suhted Poolaga on pärast peaminister Beata Szydło paremkonservatiivse valitsuse ametisse astumist jahenenud. Saksa liiduvalitsusel on suuri reservatsioone oma suuruselt teise naaberriigi valitsuse suhtumise suhtes õigusriiki ja arvamusvabadusse. Gabrieli lendu üle Varssavi Balti riikidesse võib tõlgendada hukkamõistuna Poola kursile, aga ka signaalina Euroopa Liidu väiksemate riikide tugevamaks kaasamiseks Euroopa Liidu koospüsimise kindlustamiseks, teatab DPA.

DPA hinnangul annab Gabrieli visiit Balti riikidesse veel solidaarsussignaali NATO liitlastele, kes tunnevad end Venemaa poolt ohustatuna. Neljapäeval külastab Gabriel Leedus ka sinna paigutatud Saksa sõjaväelasi.