Donetski separatistide teatel hääletas iseseisva vabariigi poolt 89,07 protsenti valijatest

 (181)
Donetski separatistide teatel hääletas iseseisva vabariigi poolt 89,07 protsenti valijatest
Foto: Mihhail Voskressenski, RIA Novosti

Üks Donetski separatistide juhtidest Roman Ljagin, kes vastutab referendumil antud häälte lugemise eest, ütles, et rahvahääletusel osales 74,87 protsenti hääleõiguslikest, teatas ajakirjanik Fjodor Ivanitsa Twitteris. Ljagini sõnul oli Donetski oblastis iseseisva Donetski rahvavabariigi poolt 89,07 protsenti hääletanutest, vastu 10,19 protsenti ning 0,74 protsenti sedelitest olid rikutud.

Ljagin selgitas, et nii kiiresti õnnestus hääled kokku lugeda pingelise olukorra tõttu muu hulgas Krasnoarmiiskis. Tulemus on lõplik, vahendab UNIAN.

Donetski oblastis elab 3,35 miljonit hääleõiguslikku kodanikku. Oblast on jagatud 21 valimisringkonnaks, kus pidi töötama 2425 valimisjaoskonda. Donetski linnas oli registreeritud 706 000 valijat ja 371 jaoskonda.

Ljagin teatas, et Ukraina presidendivalimisi Donetski oblastis ei toimu ning uut referendumit ette ei valmistata.

On teada, et hääletada lubati referendumil mitme inimese eest ning ühele isikule anti välja mitu valimissedelit.

Mitte kõigis jaoskondades polnud nimekirju, mistõttu anti kõigile soovijatele võimalus hääletada, kodakondsusest hoolimata.

Üks Saksa ajakirjanik teatas, et tal õnnestus kuus korda hääletada. Samuti on teada, et hääletamine toimus mõnes kohas tänaval ilma kabiinideta.

Küsitlus #118543