Donald Tusk: Brexiti kriisi ei tohi raisku lasta

 (3)
Donald Tusk: Brexiti kriisi ei tohi raisku lasta
Donald TuskFoto: JOE KLAMAR, AFP

Euroopa Ülemkogu president Donald Tusk kutsus Euroopa Liidu juhte vaatama Bratislava kohtumisel liidu probleemidele „jõhkralt ausalt“, et leida pärast Suurbritannia šokeerivat lahkumist tee edasi.

„Me ei tohi seda kriisi raisku lasta,“ ütles Tusk neljapäeval Slovakkia pealinna saabudes ajakirjanikele, vahendab Reuters.

„Me ei ole tulnud Bratislavasse üksteist lohutama või, mis on veelgi hullem, eitama reaalseid väljakutseid, millega me just sellel meie ühenduse ajaloo hetkel pärast Ühendkuningriigi hääletust silmitsi seisame,“ ütles kohtumist juhatav Tusk.

„Me ei saa alustada oma arutelu … sellise õndsa veendumusega, et miski ei ole valesti, et kõik oli ja on OK,“ lisas Tusk. „Me peame kinnitama … oma kodanikele, et me oleme Brexitist õppust võtnud ja oleme võimelised tooma tagasi stabiilsuse ja turvatunde ja efektiivse kaitse.“

Tusk on välja toonud kolm prioriteeti: välispiiride kontrolli tugevdamine, terrorismiga võitlemine ning inimeste julgustamine majandusliku globaliseerumise äraspidiste mõjude vastase kaitse osas.