Donald Trump Kim Jong-unile: minu tuumanupp on palju suurem

 (50)
Donald Trump Kim Jong-unile: minu tuumanupp on palju suurem
Foto: LUCAS JACKSON, Reuters/Scanpix

USA president Donald Trump hoiatas eile Põhja-Korea valitsejat Kim Jong-uni, et tema tuumanupp on palju suurem kui Kimi oma, ning Washington tõrjus kõrgetasemeliste läbirääkimiste tõsiselt võetavuse Pyongyangi ja Souli vahel.

„Põhja-Korea liider Kim Jong-un tegi äsja avalduse, et „tuumanupp on kogu aeg tema laual”. Kas keegi tema kokku tõmbunud ja nälginud režiimist informeeriks teda palun, et mul on ka tuumanupp, aga see on palju suurem ja võimsam kui tema oma, ja minu nupp töötab!” kirjutas Trump Twitteris.

Trumpi säuts oli vastus Kimi uusaastakõnele, milles viimane hoiatas, et tema laual on tuumanupp, kuid väljendas samas huvi dialoogi ja järgmisel kuul Lõuna-Koreas algavatest taliolümpiamängudest osavõtmise vastu, vahendab AFP.

Lõuna-Korea reageeris Kimi kõnele positiivselt, pakkudes 9. jaanuari päevaks, kui võiks pidada läbirääkimisi pingete leevendamiseks Korea poolsaarel.

USA suursaadik ÜRO juures Nikki Haley ütles aga, et Washington ei saa selliseid läbirääkimisi tõsiselt võtta, kui ei tehta midagi kõigi tuumarelvade keelustamiseks Põhja-Koreas.