Donald Trump katsetas koroonaviiruse kiirtesti, haigust see ei näidanud

 (7)
Ühendriikide president Donald Trump.
Ühendriikide president Donald Trump.Foto: Patrick Semansky, AP

USA president Donald Trump tegi neljapäeva hommikul juba teise koroonaviiruse testi, mis ka seekord nakatumist ei näidanud.

"Tegin selle uudishimust, et näha, kui kiiresti see töötab. See oli palju lihtsam ja meeldivam, kui esimene," selgitas president hiljem.

Esimest korda testiti USA riigipead märtsi keskel. Toona selgusid tulemused mitme tunni möödudes. Eilne test võttis ühe minuti ja tulemus saabus veerand tunniga.

Märtsi keskel oli Donald Trump puutunud kokku paari inimesega, kel hiljem tuvastati koroonaviirusesse nakatumine.

Märtsis teatas Valge Maja, et alustab Trumpi ja asepresidendi Mike Pence´iga tihedas kontaktis olevate inimeste temperatuurikontrolli.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!