Donald Trump ähvardas vallandatud FBI direktorit: proovigu ta vaid meie vestlusi lekitada!

 (39)
Donald Trump ähvardas vallandatud FBI direktorit: proovigu ta vaid meie vestlusi lekitada!
Donald TrumpFoto: AP

USA president Donald Trump kirjutas reedel Twitterisse postituse, milles hoiatas vallandatud FBI direktor James Comey temaga peetud vestluste sisu lekitamise eest ja andis mõista, et vestlused võivad olla salvestatud.

„James Comey parem lootku, et meie vestlustest pole mingeid „linte“, enne kui ta hakkab pressile lekitama!“ kirjutas Trump.

Teisipäeva õhtul teatas Trump Comey vallandamisest, viidates justiitsministeeriumist tulnud soovitusele, mille kohaselt rikkus Comey Hillary Clintoni meiliskandaali avalikult kommenteerides asutuse sisereegleid. Neljapäeval antud intervjuus tunnistas Trump, et vallandamise initsitatiiv tuli siiski presidendilt endalt.

Teisipäeval Comeyle saadetud vallandamiskirjas väitis Trump, et direktor on talle korduvalt kinnitanud, et president ei ole uurimise all. Comey pole seda väidet kinnitanud ega ümber lükanud. Neljapäeval senatis tunnistusi andnud FBI direktori kohusetäitja Andrew McCabe ütles, et ta ei saa direktori ja presidendi vahel toimunud võimalikke vestlusi kommenteerida.

Senati luurekomisjon kutsus Comey järgmiseks teisipäevaks komisjoni suletud istungile tunnistusi andma.