Dispetšer mehele: lased naisel endale lõuga anda?

 (38)
rusikas
Foto: Andres Putting

Soome Uusimaa maakonna häirekeskuse valvedispetšerile tehti noomitus, sest ta ei võtnud perevägivalla tõttu hädaabinumbrile helistanud meest tõsiselt ning käitus viimasega inimväärikust alandavalt.

Kui Espoost pärit mees hädaabinumbrile helistas ja perevägivalla juhtumist teatas, küsis dispetšer tema käest üllatunult: "Kas sa lased naisel endale lõuga anda?" (Soome keeles: "Otat sä naiselta pataan?"). Seejärel uuris dispetšer, kui palju mees ja tema naine kaaluvad, vahendab YLE Uutiset.

Kui selgus, et mees ja naine kaaluvad enam-vähem sama palju, nentis ametnik: "No siis on tegu ju võrdse seisuga!" Dispetšer põhjendas pärast, et ta ei saanud aru, miks mees abi vajab, kui naine polegi temast raskem.

Nimetatud hädaabikõne oli seotud juhtumiga, mis oli alanud juba päev varem. Pereisa oli läinud koos lastega turvakodusse, sest tema abikaasa hakkas kodus vägivallatsema. Kui ta järgmisel päeval koju läks, et endale ja lastele riideid võtta, pidi ta aga korrakaitsjatele helistama, sest tema naine muutus taas vägivaldseks ning hakkas teda ründama ja ähvardama.