Depardieu: maksutõusuvastane kohtuotsus ei muuda otsust Belgiasse kolida

 (41)
Depardieu: maksutõusuvastane kohtuotsus ei muuda otsust Belgiasse kolida
Foto: Vadim Zhernov, RIANovosti

Prantsuse filmitäht Gérard Depardieu teatas, et Prantsusmaa ülemkohtu otsus miljonäridele kehtestatava 75-protsendise maksumäära ebaseaduslikkuse kohta ei muuda midagi tema suurt tähelepanu pälvinud otsuses Belgiasse ümber asuda.

„Me peame laskma neil rääkida,“ ütles Depardieu poliitikute kohta, kes aitasid teha filminäitlejal otsust põgeneda Prantsusmaa kõrgete maksude eest, vahendab AFP. „Ma ei hooli sellest. See ei muuda midagi.“

Prantsusmaa valitsus on lubanud maksutõusuga edasi minna. See puudutaks sissetulekuid enam kui miljon eurot aastas. Uus meede on aga vastuolus põhiseadusega.

Maksumäär, mis pidi jõustuma uuel aastal, on välja vihastanud ärimaailma juhid ning pannud jõukad prantslased, sealhulgas Depardieu, riigist lahkumise võimalusi otsima. Depardieu tegi oma otsuse teatavaks detsembri alguses avaldatud mürgises ajaleheartiklis.

Seaduse õigustühiseks kuulutamist tervitas Prantsusmaa professionaalne jalgpalliliiga LFP, mis oli väljendanud muret selle mõju üle tippmängijatele nagu Pariisi Saint-Germaini Rootsi koondislasest staarründaja Zlatan Ibrahimović.

LFP juht Frédéric Thiriez ütles, et kui maksutõus oleks seaduseks saanud, oleks see viinud parimate mängijate väljarändeni Prantsusmaa liigast.

75-protsendine maksumäär oli president François Hollande'i üks peamisi valimislubadusi.