DELFI VIDEO | Toulouse´i äärelinna teeblokaad kulges lustlikult ja rahumeelselt, protestijaid toetasid ka autojuhid

 (9)

Prantsusmaa kollaste vestidega protestijate ühes peamises tulipunktis Toulouse´i ümbruses jätkusid viiendat laupäeva maanteede blokeerimised. Delfi käis kaameraga Balma-Gramonti silla juures.

Paari tunni vältel pääsesid autod läbi vaid ühest teepoolest ja sedagi äärmiselt aeglaselt, nii nagu protestijad seda võimaldasid. Enamik juhte paistis protestijate tegevuse heaks kiitvat, väljendades seda helisignaali andmise ja tuuleklaasi alla paigutatud kollaste vestidega. Eriti veoautojuhtide seast oli raske leida selliseid, kes poleks ka ise kollaseid veste kandnud.

Valjuhäälditega korraldajad käskisid osalejatel aeg-ajalt avada ka teise teepoole, et läbi lasta näiteks kiirabiautosid. Eelisjärjekorras lasti läbi ka noor pere hõbedases BMW-s, kellel oli nähtavasti samuti kiireloomuline häda.

Osa protestijaid kandis kollaste vestide asemel lõbusamaid kostüüme. Enim tähelepanu ja aplausi tõmbas Prantsuse trikolooriga vehkiv mees, kelle keha katsid vaid tätoveeringud ja villane müts. Mees põhjendas alastust raske majandusliku korraga, mis on ta sõna otseses mõttes puupaljaks teinud.

Kohaliku meedia teatel võttis aktsioonidest üle linna osa 3000 protestijat.