DELFI UKRAINAS: Vene humanitaarkonvoi jõudis Donetskisse, Vene telekanalid näitavad õhinal naaberriigi toetamist

 (69)
FOTOD!
Ukraina humanitaarabi
Foto: Silver Meikar

Täna hommikul jõudis Donetskisse Venemaalt saadetud humanitaarkonvoi ning koheselt alustati kauba maha laadimist siselattu. Veoautode juhid keeldusid intervjuust, kuid Donetski Rahvavabariigi esindaja sõnul sisaldab saadetis vaid abi ning mingit kaupa teel maha ei laaditud.

Euroalustel olevad rasked saadetised lükati musklijõul veoauto kastide tagumisse otsa, kus tõstukite abil need alustasid teekonda laohoone siseruumidesse. Üks kast kukub maha ja seal veereb välja mõni skumbria kalakonserv.

Püüan veoauto juhtidelt uurida, kaua sõit kestis, kas probleeme oli ja kus peatuse tehti, aga mitte keegi ei ole valmis rääkima. Üks vaid ütleb, et kõik läks kenasti ja ronib kabiini tukkuma. Tal tuleb veel mõnda aega järjekorras seista, kuni järg tema veoautoni jõuab. Kokku neid kolmekümne ringis.

Pole kahtlust, et siinne piirkond vajab humanitaarabi toiduainetest kuni ehitusmaterjalideni. Järjekorras juba neljas abi saadetis Venemaalt kannab aga ka tugevat propagandistlikku iseloomu.

Kohal on kõik vene telekanalid ning eks õhtustest uudistest näidatakse, kuidas sõbralik naaberriik toetab Donetski Rahvavabariigi elanikke.