DELFI NEW YORGIS | Kampaaniajuht Margus Kolga: kampaanias olid mõned viperused, kuid nii ruttu võita me ei osanudki oodata

 (23)

ÜRO julgeolekunõukogu kampaaniajuht Margus Kolga sõnas, et kuigi esimeses voorus saadud toetus jäi väiksemaks kui loodetud, said valimised kiiremini ümber kui kardetud.

Nimelt loodeti Kolga sõnutsi üle 120 poolthääle juba esimeses voorus, kuid Eesti sai siis 111 häält. Siiski oli veel ootamatum konkurent Rumeenia suur häältekadu, sest kampaaniameeskonna andmetel arvasid rumeenlased, et neil on samuti üle 120 hääle (Rumeenia sai esimeses voorus 78 häält).

Kolga oli arvestanud siiski rohkemate hääletusvoorudega kui kahega, mistõttu oli ta rõõmus, et hääletusega ruttu ühele poole saadi.

Järgnevate nädalate vältel vaadatakse üle kampaaniategevused, muuhulgas ka see, mis oleks võinud minna paremini. "Me küll võitsime, aga kampaanias oli ikka mõni viperus," ütles ta.

Kolga ise saab pärast kampaania lõppu Eestile lähemale tööle. Nimelt teatas ta, et temast saab uus Eesti suursaadik Rootsis.