DELFI KARANTIINIPÄEVIK #1 | Maailmale suletud Milano elanik manitseb Eestit: suurendage kontrolli, enne kui on liiga hilja

 (70)
Eksklusiivne video!

Itaaliast on saanud saanud koroonaviiruse leviku tuliseim punkt väljaspool Hiinat. Videos tunnistab kohalik elanik, et olukord on kiiresti arenev ja "väga imelik".

Covid-19 puhangu taustsüsteem on ärev: Maailma Terviseorganisatsioon on selle kuulutanud pandeemiaks ehk siis ta levik laialdane ja kiire. Riike ärgitatakse seda takistama mistahes vahenditega.

Itaalia valitsus seadis esimesena lääneriikidest elanikele laialdase karantiini. Restoranid ja muud meelelahutusasutused on suletud ja avalik liikumine on minimaalne. Kehtivad ranged reisipiirangud. Nende meetmete mõju ei pruugi aga avalduda enne paari nädala möödumist. Alles eile registreeriti seal suurim surnute arv ühes päevas – 196.

Kõige rohkem surmajuhtumeid on Lombardia regioonis. Vestleme selle nädala jooksul Lombardia keskuses Milanos elava ajakirjanikuga, et saada aimdust inimeste meelelaadist äärmuslike meetmete kütkes. Esimeses videos avab ta Itaaliast maailmale avaneva pildi - tühjad väljakud ja mahajäetud vaatamisväärsused - vettpidavust. Mees tunneb, et ehkki isolatsioon on vajalik, reageeris Itaalia liiga hilja.

Vaata videot!

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!