DELFI HELSINGIS: Jyrki Katainen: Finantskriisiga võitlemine oli sada korda raskem kui üks valitsuse tegemine

 (2)
DELFI HELSINGIS: Jyrki Katainen: Finantskriisiga võitlemine oli sada korda raskem kui üks valitsuse tegemine
Soome Koonderakonna esimees Jyrki Katainen.Foto: Rain Kooli, Delfi

Ilmselt hakkab just Koonderakonna liider Jyrki Katainen Soomes järgmist valitsust kokku panema. Valimistulemust peab tulevane peaminister heaks hoolimata sellest, et tema partei jäi ilma kuuest parlamendikohast.

"Koonderakond on esimest korda Soome ajaloos valimistel enim hääli saanud partei. Sellega lihtsalt peab rahul olema,“ nentis Katainen.

Ka tema pidas vajalikuks rahustada Põlissoomlaste tõusu pärast erutunud Euroopat:

„Ma olen kindel, et Soome jätkab oma Euroopa-poliitikat hoolimata sellest, millised erakonnad pärast tänast valitsuse moodustavad. Suurimad erakonnad peavad lihtsalt ühise liini leidma.“

Päris lapsemäng näiteks põlissoomlaste ja/või sotsiaaldemokraatidega (Keskerakonna liider Mari Kiviniemi teatas opositsiooni jäämisest kohe valimispäeva hilisõhtul) valitsuse moodustamine ei ole. Kolmel erakonnal on mitmeid ideoloogilisi erimeelsusi, kuid Katainen on selja taga karm trenn:

„Viimased aastad on valitsus pidanud tegelema rahvusvahelise finantskriisiga ja ma kinnitan, et see on sada korda raskem töö kui ühe valitsuse moodustamine.

Sotsiaaldemokraatide esimees Jutta Urpilainen kinnitas aga Timo Soini kombel, et muutusteta jätkata ei ole võimalik:

„Rahvas andis valimistulemusega hinnangu ka valitsuse poliitikale,“ ütles Urpilainen, viidates Keskerakonna hävitavale lüüasaamisele.