Costa Concordia möödus augustis samas kohas kaldast veelgi lähemalt

 (17)
Costa Concordia möödus augustis samas kohas kaldast veelgi lähemalt
Reuters/Scanpix

Merendusajakirja Lloyd's List BBC-le edastatud satelliidiinformatsiooni järgi sõitis kruiisilaev Costa Concordia eelmise aasta augustis Giglio saarele veelgi lähemale kui saatusliku reisi ajal reedel.

Lloyd's List teatas BBC-le, et alus möödus 2011. aasta 14. augustil saarest 230 meetri kauguselt, et märkida saarel tähistatavat langeva tähe püha La Notte di San Lorenzo (püha Lorenzo öö).

Kursist kõrvalekaldumine oli ilmselt kooskõlastatud laeva omanikfirmaga Costa Crociere. Firma väitis esmaspäeval, et laev polnud ühelgi hetkel rannikule lähemal kui 500 meetrit, kui augustis saarest möödus.

Lloyd's List nimetab juhtumit napiks möödumiseks ning väidab, et laev möödus vähem kui 200 meetri kauguselt kohast, kus ta reedel karile sõitis.

Costa Crociere teatas esmaspäeval, et reedene kursist kõrvalekaldumine ei olnud kooskõlastatud ega heaks kiidetud ja sellest ei teatud.

„Ettevõtte väited juhtunu kohta, et laeva kurikaelast juht (kapten Schettino) võttis vastu halva otsuse, ei ole nii mustvalged, nagu neid alguses esitati,“ ütles Lloyd's Listi toimetaja Richard Meade. „See laev sõitis väga sarnasel kursil vaid mõni kuu varem ja juhtkond pidi seda teadma.“