Colombias vahistati üks riigi tähtsamaid narkoparuneid

 (2)
Colombias vahistati üks riigi tähtsamaid narkoparuneid
AFP/Scanpix

Colombia politsei vahistas ühe riigi tähtsama narkoparuni Erikson Vargase hüüdnimega Sebastián, kes juhtis põrandaalust organisatsiooni Oficina de Envigado, mis tegutseb riigi loodeosas Medellíni piirkonnas.

Politsei teatel vahistati Vargas kolmapäeva varahommikul tema rantšos, vahendab BBC News.

Arvatakse, et Vargas võttis Oficina de Envigado juhtimise üle 2011. aasta novembris pärast seda, kui eelmine juht Maximiliano Bonilla hüüdnimega Valenciano Venezuelas arreteeriti.

Colombia kaitseminister Juan Carlos Pinzón ütles, et organisatsioon tappis viimase kümne aasta jooksul rohkem inimesi kui ükski teine kriminaalne võrgusik Colombias.

Organisatsiooni asutas üks Colombia kurikuulsamaid narkoparuneid Pablo Escobar. Selle peamine ülesanne oli Medellíni kartelli eest võlgu sisse nõuda. Need, kes võlgu ei maksnud, tapeti julmalt.

Pärast Escobari surma (Colombia politsei lasi ta maha 1993. aasta detsmbris) laiendas Envigado organisatsioon oma tegevust.

Escobari pärija Diego Murillo juhtimisel kasvas see äriks, mis tõi iga kuu narkokaubanduse, väljapressimise ja rahapesu pealt sisse hinnanguliselt 20 miljonit dollarit.

2008. aastal anti Murillo alias Don Berna USA-le välja.