CNNi allikad: Trumpil on eriolukorrast villand, ta tahab järgmisel nädalal paljudele piirangutele punkti panna

 (178)
CNNi allikad: Trumpil on eriolukorrast villand, ta tahab järgmisel nädalal paljudele piirangutele punkti panna
AFP

USA riigipea Donald Trump säutsus Twitteris, et kui 15 päeva pikkune eriolukord riigis läbi saab, tuleb vaadata, kuidas edasi. CNNi allikate hinnangul on Trumpil tõsi taga - ta tahaks praegused piirangud kaotada.

Möödunud esmaspäeval teatas Trump, et kehtestatakse uued reeglid järgnevaks 15 päevaks ja ameeriklastel soovitatakse püsida kodus. "Palume kõigil töötada kodust, kui see on võimalik. Lükata edasi ebavajalikud reisid ja piirata sotsiaalset suhtlust," märkis ta.

Isolatsioon on kestnud nüüdseks circa nädala. USA meedia kajastab, et paljud inimesed on keeldudele vilistanud. Näiteks Californias oli nädalavahetusel tükk tegu inimestega, kes populaarsetesse randadesse kibelesid.

Täna säutsus Trump, et ravim ei tohi olla hullem kui probleem ise. Ta viitas, et kui 15 päeva läbi saamas, tehakse uus otsus. Periood peaks lõppema järgmise nädala teisipäeval.

CNN kirjutab, et Trumpil on suur soov meetmetele selg pöörata. Ta näeb, et praegune olukord mõjub rusuvalt USA majandusele ja arvab, et taolised piirangud ja isolatsioon pole ehk vajalik. Ta tahaks, et saaks jälle kaubavahetust kasvatada ning inimesed võiks naasta tööle - paljudel pole võimalik kodust ametis olla.

Teda nõustavad terviseeksperdid on muidugi teist meelt - 15 päeva pole piisav - ent pole sugugi kindel, et Trump neid kuulab. Samas, mitmed võimukad vabariiklased on hoopis väitnud, et nii rangeid meetmeid pole tõesti vaja. Nende hinnanguid riigipea kuulab.

Üks aga on selge - koroonaviirus USAs vaibumismärke ei näita. Viimastel andmetel on viirusse nakatunud 35 481 inimest, eilsega võrreldes kasvas number 1523 võrra. Haiguse tagajärjel on surnud 465 inimest.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!