CNN: Saksa ametnikud olid šokeeritud Trumpi „peaaegu sadistlikest“ kõnedest Merkelile

 (201)
Merkel
Merkel ja TrumpFoto: JONATHAN ERNST, Reuters/Scanpix

Saksamaa ametnikud olid sedavõrd mures USA president Donald Trumpi "väga agressiivsete" telefonikõnede pärast Saksamaa liidukantsler Angela Merkelile, et nad otsustasid osa neist salastada, väidab telekanal CNN.

Vestlustes Merkeliga käitus Trump kohati nii halvustavalt ja mahategevalt, et see oli "peaaegu sadistlik", ütles üks allikatest ajakirjanik Carl Bernsteinile, kes paljastas 1980ndatel Watergate'i skandaali, mis sundis ametist lahkuma toonase riigipea Richard Nixoni.

"Mõned asjad, mida ta ütles Angela Merkelile, on lihtsalt uskumatud: ta nimetas teda "lolliks" ja süüdistas teda venelaste taskus olemises. Ta on kõige karmim [telefonikõnedes] nendega, keda ta peab nõrgaks, ja kõige nõrgemaks nendega, kellega ta peaks olema karm," ütles allikas.

Saksa ametniku sõnul olid kõned Merkeliga olnud "nii ebatavalised", et Berliin rakendas erimeetmeid, et nende sisu jääks saladuseks.

Ametnik kirjeldas Trumpi käitumist Merkeli suhtes kui "väga agressiivset". Arvestades kõnede "problemaatilisust", otsustasid sakslased Merkeli ja Trumpi kõnede jälgimisega seotud ametnike ringi kahandada.