CNN leidis Lockerbie' pommimehe Tripolist koomas

 (18)
CNN leidis Lockerbie' pommimehe Tripolist koomas
AP/Scanpix

Lockerbie' pommimees Abdel Basset al-Megrahi on koomas ja võtab ilmselt kõik Pan Ami lennuki õhkulaskmise saladused endaga hauda kaasa. CNN-i reporter leidis al-Megrahi pühapäeval Liibüa pealinnast Tripolist hapnikumaski alt. Vähki põdev Liibüa endine luureohvitser võib olla viimane inimene, kes 270 inimese surmaga lõppenud terroriakti kohta täit tõde teab.

Al-Megrahi vabastati 2009. aastal Šotimaal vanglast, kus ta oli ära istunud kaheksa aastat eluaegsest karistusest. Liibüalane mõisteti süüdi Pan Ami reisilennuki õhkulaskmise eest, mille tagajärjel hukkus Lockerbie' kohal 259 reisijat ja 11 meeskonnaliiget. Al-Megrahi põeb eesnäärmevähki ja vabastati seetõttu humaansetel kaalutlustel, teatab CNN.

Tripolisse naastes võeti al-Megrahit vastu kui kangelast, mistõttu läksid paljud ohvrite lähedased USA-s ja Suurbritannias raevu. Paljud poliitikud mõlemal pool Atlandi ookeani on nõudnud al-Megrahi tagasi vanglasse saatmist.

Al-Megrahi on elanud palju kauem kui oodatud. Juulis esines ta avalikkuse ees koos tagaotsitava riigipea Muammar Gaddafiga. Ise on al-Megrahi alati väitnud, et on süütu.

Et Tripoli on nüüd Liibüa mässuliste käes, hoolitsevad al-Megrahi eest vaid poeg ja ema.

„Arsti ei ole. Kelleltki pole küsida. Meil pole telefoniliini, et kedagi kutsuda,“ ütles poeg Khaled al-Megrahi.