Bushi eduseis kahanes


George Bush

vabariiklaste presidendikandidaadi George W. Bushi eduseis demokraadi Al Gore’i ees enne 7. novembri valimisi kahanes Reuters/MSNBC kolmapäeval avaldatud küsitlustulemuste põhjal kolmele protsendipunktile.

John Zogby poolt pühapäevast kolmapäevani 1.211 tõenäolise valija seas läbi viidud küsitlus andis Texase kubernerile Bushile 45 ja asepresidendile Gore’ile 42 protsenti. See tähendab, et Gore suutis 24 tunniga juurde koguda kaheprotsendise toetuse.

Roheliste kandidaat Ralph Nader sai viis, Pat Buchanan Reformiparteist ühe ja libertaar Harry Browne samuti ühe protsendi.

Tulemused jäävad endiselt pluss-miinus kolme protsendise võimaliku vea piiresse. Üks kandidaat peab teist edastama vähemalt kuue protsendiga, et sellest määramatuse tsoonist välja pääseda. 29. septembril alanud küsitluste jooksul ei ole kumbki seda saavutanud.

Üheksas võtmeosariigis 600 tõenäolise valija hulgas läbi viidud küsitlus näitas, et Gore on suurendamas liidripositsiooni Michiganis ja Pennsylvanias, samal ajal kui Bush vähendab vahemaad Illinoisis, Floridas ja Wisconsinis.