Buki tootja Almaz-Antei: MH17 hävitanud rakett lasti välja Ukraina kontrolli all olnud piirkonnast

 (119)
Buki tootja Almaz-Antei: MH17 hävitanud rakett lasti välja Ukraina kontrolli all olnud piirkonnast
Foto: MAKSIM ZMEJEV, REUTERS

Õhutõrje raketisüsteeme tootev Vene kontsern Almaz-Antei avaldas teise eksperimendi tulemused, mis viidi läbi eesmärgiga teha kindlaks Malaysia Airlinesi reisilennuki allakukkumise põhjus eelmisel aastal Ida-Ukrainas.

Almaz-Antei väitel lasti rakett välja 3,5 kilomeetri kaugusel Zarošenske asulast, territooriumilt, mida kontrollisid Ukraina relvajõud, vahendab Lenta.ru.

„Ainsaks arusaamatuks momendiks jääb kaksik-T-talade olemasolu, mida 9m38-s (raketikompleksis Buk kasutatav rakett – toim.) ei ole,“ ütles Almaz-Antei peadirektor Jan Novikov.

See räägib Novikovi sõnul raketi palju vanema modifikatsiooni kasutamisest, kui varem arvati. Nende rakettide tootmine lõpetati Nõukogude Liidus juba 1986. aastal ja need on Vene armee relvastusest maha võetud.

Almaz-Antei peakonstruktori nõunik Mihhail Malõševski ütles aga, et lennukit tabanud elemendid liikusid paralleelselt lennuki teljejoonega.

"Kabiini purustasid vasakult põhiliselt hävituselemendid ning stabilisaatori ja lennupinnad vasakul raketikillud ja ilmselt ka lennukikorpuse tükid," ütles Malõševski.

Almaz-Antei väitel lähenes rakett lennukile paremalt ja eestpoolt Zarošenske suunast. See plahvatas lennukist eespool vasaku parda ääres.