Britid tahaks ajateenistust tagasi

 (23)
Paraad Londonis Mallil
AFP/Scanpix

Valdav enamus Suurbritannia elanikest pooldab ajateenistuse taastamist, lausa 69 protsenti inimesi usub, et kohustuslik armeeteenistus vähendaks kasvavat noorte huligaansust ning vähendaks kuritegevust.

GfK Media poolt läbi viidud uuringust selgub, et 65 protsenti täiskasvanud inimestest tahaks ajateenistuse taastamist ning on veendunud, et see vähendaks vanglate koormust, teatab The Telegraph.

Suurbritannia kehtestas ajateenistuse peale Teist maailmasõda, see kestis aastani 1963, ajateenistuse läbis 2,5 miljonit noort meest. Ajateenijad olid muu hulgas okupatsioonivägede koosseisus Saksamaal ja Lähis-Idas ning teenisid Singapuris, Hong Kongis ja teistes impeeriumi baasides.

Kuigi sõjalist ajateenistust ei ole ükski suurpartei Inglismaal välja käinud, soovitas opositsioonilise Toori partei liider hiljuti, et kõik kooli lõpetanud noored peaks läbima nelja kuulise abiteenistuse.

Uuringust selgus, et vaid 19 protsendi inimeste arvates ei aitaks ajateenistus noori kuritegevusest eemale. Kõige rohkem — 33 protsenti — pooldasid inimesed kahe aastast ajateenistust, tervelt 61 protsenti leidis, et naised peaks meestega võrdselt sõjaväes teenima.