Britid pakuvad iraanlastele ulualust

 (2)

Suurbritannia teatas esmaspäeval, et saadab Iraani Bami linna transpordilennukeid ja vahendeid maavärina läbi kodutuks jäänud inimestele peavarju andmiseks.

Rahvusvahelise arengu minister Hilary Benn ütles, et nende saadetise abiga peaks ulualuse saama kuni 560 peret.

Kagu-Iraagis asuvat Bami reedel tabanud 6,3 magnituudises maavärinas hukkus üle 20 000 inimese, vigastatuid on umbes 30 000 ja üle 100 000 inimese on jäänud koduta.

“Külmades kõrbeöödes kannatavatele peavarju leidmine on äärmiselt pakiline ülesanne,” rõhutas Benn ja lisas, et paljudele Bami elanikele annavad sooja vaid lõkked, väljas aga on öösiti kuni 15 kraadi külma.

Varustus saadetakse Iraani esmaspäeval ning samas sõidab katastroofipiirkonda ka kaks Briti transpordilennukit, mis hakkavad teistest riigi piirkondadest abisaadetisi Bami toimetama.

Suurbritannia on lubanud Rahvusvahelisele Punase Risti Föderatsioonile ka 150 000 naela telkide, kütte ja veepuhastusseadmete tarvis.

Päästetöötajad tõdesid esmaspäeval, et lootus kedagi rusudest elusana leida on kahanenud nullilähedaseks. Ametnike hinnangul võib ohvrite tegelik arv ulatuda 30 000-ni.