Briti saadik Moskvas õigustas Lavrovi ropendamist

 (32)
Briti saadik Moskvas õigustas Lavrovi ropendamist
RIANovosti

Suurbritannia suursaadik Venemaal Sir Anthony Brenton nimetas Vene välisminister Sergei Lavrovi sõimuvalangut Gruusia-teemalises vestluses oma Briti kolleegi David Milibandiga õigustatuks.

„Kui on kriisiolukord, nagu näiteks oli Gruusias, siis on õigustatud, et mõlemad pooled räägivad teineteisega sellisel moel — see aitab neil teineteist paremini mõista. Ja vahel võib ning tuleb kasutada kõiki keelelisi vahendeid,“ ütles Sir Brenton intervjuus ajakirjale The New Times.

Suursaadik Brenton nimetas Lavrovi, kes ütles 13. augusti vestluses Milibandiga Gruusia president Mihheil Saakašvili kohta „fucking lunatic“ („Kuradi vaimuhaige”), „väga otsekoheseks ja professionaalseks diplomaadiks“.

Tekkinud skandaali järel ütles Lavrovi, et tegemist pole mitte tema isikliku hinnanguga Saakašvili kohta, vaid tsitaadiga ühe nimetu Euroopa poliitiku arvamusest.

„Mis väljendeid seal ka ei kasutatud, mõistsid nad teineteist väga hästi ning pidasid maha väga resultatiivse vestluse,“ rõhutas Brenton.

Samas lükkas suursaadik ümber oletused nagu Suurbritannia välisministeerium oleks tahtlikult meediasse lekitanud info Lavrovi ropendamise kohta.