Briti rahandusminister: kõik paraku Brexitist kasu ei saa

 (14)
Briti rahandusminister: kõik paraku Brexitist kasu ei saa
Foto: AFP

Suurbritannia rahandusminister hoiatas nädalavahetusel kohalikke ettevõtteid, öeldes, et Brexiti järel "mingit joondumist Euroopa Liidu reeglite järgi ei tule", mistõttu ettevõtetel tuleb "kohaneda" uute eeskirjadega.

Ajalehe The Financial Timesiga vesteldes tunnistas Sajid Javid, et kõik ettevõtted paraku Brexitist kasu ei saa, vahendab uudistekanal BBC.

Toidu- ja joogiföderatsiooni teatel kõlas see avaldus "surmkellana" Euroopa Liiduga kauplemisele ja tõenäoliselt põhjustab toidukaupade hinnatõusu.

Javid keeldus täpsustamast, millistest ELi eeskirjadest soovitakse loobuda.

Auto-, toidu-, joogi- ja farmaatsiatööstus hoiatasid juba möödunud aastal valitsust, et ELi peamistest eeskirjadest eemaldumine oleks majandusele kahjulik.

Kuid Javid ütles ajalehele : "Mõju avaldab see (Brexit -toim) ettevõtlusele nii või teisiti, mõni saab sellest kasu, mõni mitte."

Ta ütles, et Jaapani autotööstus on näide tootmissektorist, mis leidis edu ilma EL-i eeskirju järgimata.

Küsimusele, kuidas Ühendkuningriigi ja ELi erinevad regulatsioonid võivad mõjutada selliseid harusid nagu auto- ja farmaatsiatööstus, ütles ta: "Räägime ettevõtetest, kes on alates 2016. aastast teadnud, et lahkume EList."

"Tõsi, nad ei teadnud täpseid tingimusi," tunnistas Javid.