Briti peaministri nõunik viskas dokumente pargi prügikasti

 (3)
Briti peaministri nõunik viskas dokumente pargi prügikasti
Reuters/Scanpix

Oliver Letwinit, kes nõustab Suurbritannia peaministrit David Cameroni praktiliselt kõigis valitsuse poliitika aspektides, on nähtud korduvalt viskamas ametlikke pabereid, millest osa käsitlevad väidetavalt luureandmeid ja terrorismivastast tegevust, Londoni kesklinna pargi prügikasti.

Eelmisel ja sel kuul pildistati Letwinit viiel korral St Jamesi pargis dokumente lugemas ja seejärel prügikasti viskamas, teatab Daily Telegraph.

Paberid olid väidetavalt kirjavahetus, sealhulgas kirjad teistelt ministritelt, parlamendiliikmetelt ja valijatelt. Mõned kirjad sisaldasid väidetavalt valijate isikuandmeid, sealhulgas koduseid aadresse ja telefoninumbreid.

Letwin võttis regulaarselt pabereid kaasa, kui läks Whitehalli valitsushoone juures asuvasse parki varahommikustele jalutuskäikudele. Pärast kirjade läbilugemist, pildistati teda neid prügikasti viskamas. Osa kirjadest rebis ta tükkideks, kuid nende sisu oli endiselt kergesti loetav.

Letwini ametinimetus on valitsuse poliitika minister. Ta on peaministri lähedane kaastöötaja ning tal on ligipääs Whitehalli kõige tundlikumatele dokumentidele.

Letwinit peetakse üheks intellektuaalselt võimekamaks Briti valitsuse liikmeks, kuid ka üheks eluvõõramaks.