Briti peaminister Johnson jäi „valitsuse taaskäivitamise” nädalal eneseisolatsiooni

 (3)
Briti peaminister Johnson jäi „valitsuse taaskäivitamise” nädalal eneseisolatsiooni
Foto: TOBY MELVILLE, REUTERS

Suurbritannia peaminister Boris Johnson alustab töönädalat, mil on kavas „valitsuse taaskäivitamine”, eneseisolatsioonis Downing Streetil, sest kohtus parlamendiliikmega, kelle koroonaviiruse test osutus positiivseks.

Johnson veetis neljapäeval 35 minutit koos konservatiivist parlamendiliikme Lee Andersoniga, kellel kadus järgmisel päeval maitsemeel, vahendab BBC News.

Briti valitsus valmistab aga samal ajal ette poliitilist uut algust pärast ägedaid sisevõitlusi ja inimeste ametist lahkumisi.

Downing Street teatas, et sel nädalal on oodata rida „kriitilisi teadaandeid”, milles on juttu Johnsoni „ambitsioonidest Ühendkuningriigi jaoks”.

See kõik järgneb peaministri peanõuniku Dominic Cummingsi ametist lahkumisele eelmisel nädalal.

Johnson juhib „võtmetähtsusega Covidi kohtumisi” ja teeb koostööd rahandusministri Rishi Sunakiga, et kavandada tulevased kulutused eesmärgiga täita lubadus „taastuda paremana”.

„Hei, rahvas, meie tervishoiusüsteemi testi ja jälita süsteem andis mulle korralduse ennast kaheks nädalaks isoleerida pärast kontaktis olemist kellegagi, kellel oli Covid-19. Minu tervis on hea ja mul ei ole sümptomeid ja ma juhin jätkuvalt meie vastust viirusele ja meie plaane taastuda paremana,” kirjutas Johnson eile õhtul Twitteris.

Johnson hakkab nüüd tööle oma korterist Downing Streetil.

WhatsAppi sõnumis konservatiividest parlamendiliikmetele lisas Johnson: „Hea uudis on, et tervishoiusüsteemi testi ja jälita paraneb jätkuvalt. Halb uudis on, et ma sain hoiatuse!”

„Ei loe, et ma tunnen end hästi – paremini kui kunagi varem – või et minu keha kubiseb antikehadest, sest mul on see neetud asi juba olnud,” lisas Johnson. „Reeglid on reeglid ja need on olemas haiguse leviku peatamiseks.”

Aprillis veetis Johnson pärast koroonaviirusega nakatumist kolm ööd haigla intensiivraviosakonnas. Hiljem ütles ta, et asi oleks võinud minna mõlemat pidi, ja tänas arste oma elu päästmise eest.

Varem nädalavahetusel teatasid kõrgetasemelised konservatiivide parlamendiliikmed, et Johnsoni peanõuniku Cummingsi lahkumine on hea võimalus „valitsuse taaskäivitamiseks” ja sel nädalal on kavas mitmeid teadaandeid.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!