Briti parlamendiliige: mõned kolleegid on alamkojas nii täis, et ei seisa püsti

 (10)
Briti parlamendiliige: mõned kolleegid on alamkojas nii täis, et ei seisa püsti
Reuters/Scanpix

Mõned Suurbritannia parlamendiliikmed joovad end enne debatte nii rängalt täis, et seisavad vaevu püsti, väitis konservatiivide esindaja Sarah Wollaston.

Wollaston väidab, et šokeerival arvul parlamendiliikmetest pole aimugi, mille üle nad alamkojas hääletavad, sest nad täidavad ainult juhtide käske, vahendab Daily Telegraph.

49-aastane Wollaston, kes pääses parlamenti eelmisel aastal toimunud valimistel, ütles, et partei peaks kandidaate värbama erinevama taustaga inimeste hulgast, et tõsta parlamendi taset.

„Kes tahaks minna kirurgi juurde, kes on just joonud lõuna juurde pudeli veini?“ küsis Wollaston mõttekoja Policy Exchange koosolekul. „Aga me aktsepteerime täiesti, et parlamendiliikmed on suurepäraselt võimelised tegutsema parlamendiliikmetena, vaatamata sellele, et mõned neist joovad tõesti päris rängalt.“

Wollaston kutsus üles sellise käitumise vastu võitlema. „On tõesti šokeeriv, et nii paljudel parlamendiliikmetel pole aimugi mille poolt nad hääletavad, kui nad mööda kuluaare jalutavad. Ma arvan, et me peame Westminsteris seda kultuuri muutma.“