Briti narkomemm jääb jätkuvalt surma ootama

 (14)
Briti narkomemm jääb jätkuvalt surma ootama
Foto: Stringer Images, Reuters/Scanpix

Lindsay Sandiford, 57-aastane Briti vanaema mõisteti Indoneesia kohtu poolt jaanuari algul narkootikumide vedamise eest surma. Memm vahistati Bali saarel tollikontrolli käigus pärast seda, kui tema kohvri voodri vahelt leiti 4,8 kilogrammi kokaiini, sel nädalal palus ta kohtult armu, aga tema palvet ei rahuldatud - surmaotsus jääb kehtima.

Gloucestershire'ist pärit Sandifordi sõnul oli tegemist ohtliku lõksuga ja teda suisa sunniti narkootikume Tai pealinnast Bangkokist Balile vedama, vahendas Herald Sun.

Indoneesia kohtunike meelest kergendavaid asjaolusid ei ole ja süüalune ei paista tegelikult oma tegevuse tagajärgedest hoolivat, mistõttu ei ole tema karistus võimalik vähendada ega armu anda.

Jaanuaris teatas kohalik kohus, et nende hinnangul kahjustas britt Bali mainet turismisihtkohana ning nõrgendas valitsuse narkootikumidevastast programmi, mistõttu oligi ta vaja mõista surma.

Suurbritannia valitsus teatas juba istungi ajal, et narkovedajast kodanik neilt mingit abi ei saa, armu on tal võimalik veel paluda presidendi kantseleist või kõrgeimalt kohtult.