Briti minister: Johnson on saanud intensiivravil olles hapnikku, aga ei ole hingamisaparaadi all

 (36)
Briti minister: Johnson on saanud intensiivravil olles hapnikku, aga ei ole hingamisaparaadi all
Foto: Gustavo Valiente, ZUMAPRESS.com

Suurbritannia Cabinet Office’i (riigikantselei) minister Michael Gove ütles raadiojaamale LBC, et peaminister Boris Johnson on saanud intensiivravil olles hapnikku, aga teda ei ole veel pandud hingamisaparaadi alla.

„Peaminister võeti intensiivravile eile õhtul. Tema seisund halvenes eile pärastlõuna jooksul ja meditsiiniline soovitus talle oli minna intensiivravile kell 19,“ ütles Gove. „See oli halvenemine, mille pärast arvas peaministri meditsiinimeeskond, et tema jaoks on asjakohane olla intensiivravil, et teda saaks asjakohaselt jälgida ja toetada õigetes tingimustes. Ta ei ole hingamisaparaadi all. Peaminister on saanud hapnikutoetust ja teda hoitakse hoolika jälgimise all. Olles intensiivravil, kui ta vajab edasist toetust, siis see ravi on olemas.“

Gove lisas, et Downing Street 10 teeb avalduse, kui Johnsoni seisund muutub.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!