Briti luure häkkerid asendasid al-Qaida pommiretseptid koogiretseptidega

 (18)
Briti luure häkkerid asendasid al-Qaida pommiretseptid koogiretseptidega
AFP/Scanpix

Suurbritannia luureteenistus MI6 murdis sisse terrorivõrgustiku al-Qaida internetiajakirja ning asendas seal pommivalmistamise õpetused muffiniretseptidega.

MI6 ja Briti valitsusside peakorter korraldasid kübersõja operatsiooni selleks, et nurjata Araabia poolsaare al-Qaida katsed värvata uue inglisekeelse ajakirja abil üksikute huntidena tegutsevaid terroriste, teatab Daily Telegraph.

Kui lugejad tahtsid 67-leheküljelist värvilist ajakirja alla laadida, ei näinud nad mitte artiklit „Valmista pomm oma ema köögis“, vaid seosetut arvutikoodi.

Kood, mille sokutasid ajakirja Briti luure häkkerid, oli tegelikult retseptide veebileht „Parimad muffinid Ameerikas“, mille oli üles pannud Ellen DeGenerese vestlussaade.

Ajakirja originaalis oli juhend, kuidas valmistada tapvat torupommi, kasutades suhkrut, tikuväävleid, miniatuurset päevavalguslampi ja taimerit.

Küberrünnakuga eemaldati ajakirjast ka Osama bin Ladeni ja Ayman al-Zawahiri artiklid ning lugu pealkirjaga „Mida oodata džihaadis“.

Al-Qaida suutis ajakirja kaks nädalat hiljem uuesti välja anda ning on koostanud sellest veel neli numbrit, kuid Briti luure jätkab nende küberründamist.