Briti lotomiljonär suri 29aastaselt erakuna

 (26)
Stuart Donnelly
AP/Scanpix

Üks Suurbritannia noorimatest lotovõitjatest Stuart Donnelly leiti tema eraklikust kodust Šotimaa maapiirkonnas surnuna. Donnelly oli alles 17-aastane, kui võitis 1997. aastal 1,9 miljonit naela (42 miljonit krooni).

Nüüdseks 29-aastase Donnelly leidis teisipäeval surnuna sugulane tema üksildasest maamajast Buittle Bridge’ist, mille ta oli ostnud oma võiduraha eest, kirjutab The Guardian.

Arvatakse, et Donnelly suri loomulikku surma. Politsei teatas, et kohtuarstlik ekspertiis on tehtud ja esialgu pole põhjust oletada, et tegemist võiks olla mingisuguste kahtlaste asjaoludega.

Donnelly oli üks 13 inimesest, kes sai novembris 1997 osa 25 miljoni naela (550 miljoni krooni) suurusest jackpotist ja sai kiiresti tuntuks oma heldekäelisuse poolest. Donnelly annetas 15 000 naela (330 000 krooni) ühele Glasgow’ haiglale, kus raviti tema nooremat venda Shauni, ning jagas raha tädidele ja onudele.

Donnelly oli 1997. aastal oma perekonna peamine leivateenija ja aitas venda ravida. 600 000 naela (13 000 000 krooni) kulutas Donnelly lahutatud emale ja isale uute kodude ostmiseks. Samuti ostis ta perele puhkusemajad Tais, kus ta pärast lotovõitu esimest korda puhkamas käis.

Viimasel ajal elas Donnelly aga üksi.

Internetis kirjutas ta, et lahkus harva luksusesemetega varustatud kodust. Oma igapäevaste tegevustena nimetas Donnelly magamist, telekavaatamist, muusikakuulamist ja internetis surfamist — kõike, mille juures ei peaks majast lahkuma.

2003. aastal antud intervjuus ütles Donnelly, et lotovõit oli pannud tema ja tema perekonna suure pinge alla. Nad ei nautinud Donnelly staatust Šotimaa noorima lotovõitjana.