Briti ja Prantsuse allveelaevad põrkasid kokku

 (17)
Briti ja Prantsuse allveelaevad põrkasid kokku
AFP/Scanpix

Suurbritannia ja Prantsusmaa tuumaallveelaevad, mille mõlema pardal olid ka tuumarelvad, põrkasid veebruari alguses Atlandi ookeanil kokku.

Briti ajalehe The Sun teatel said nii Briti HMS Vanguard kui Prantsusmaa Le Triomphant intsidendis kahjustada, kuid tuumasektsioonid jäid teadete kohaselt terveks. Briti tuumaallveelaev viidi Šotimaale Faslane’i remonti, vahendab AFP.

Mõlemad alused, kummagi pardal umbes 250 meeskonnaliiget, olid teadete järgi õnnetuse hetkel sukeldunud ja erinevatel missioonidel, kui nad 3. või 4. veebruaril kokku põrkasid.

Briti kaitseministeerium keeldub allveelaevade operatsioone kommenteerimast, kuid pressiesindaja sõnul ei ole Ühendkuningriigi ründevõimekus kannatanud ning tuumaohutuse osas pole järeleandmise tehtud.

1992. aastal vette lastud HMS Vanguard on Vanguard-klassi allveelaev. Laeval on 16 raketišahti, millest võib välja tulistada Trident II D5 rakette. Iga rakett kannab kuni 12 lõhkepead.

1994. aastal vette lastud Le Triomphant on üks neljast Triomphant-klassi tuumaallveelaevast Prantsuse mereväes. Laeva pardal on 16 M51 SLBM raketti.