Brexiti-kampaania üks juhte Farage tegi Trumpist oma mantlipärija

 (2)
Brexiti-kampaania üks juhte Farage tegi Trumpist oma mantlipärija
Foto: Dylan Martinez, REUTERS

Suurbritannia Brexiti-kampaania üks juhte Nigel Farage ütles kolmapäeval, et „annab mantli üle“ Donald Trumpile, keda ta USA presidendiks valimise puhul õnnitles.

Ühendkuningriigi Iseseisvuspartei (UKIP) juhi kohusetäitja Farage ülistas „kahe suure poliitilise revolutsiooni“ aastat, vahendab AFP.

„Ma annan mantli üle @RealDonald Trumpile! Palju õnnitlusi. Te olete võidelnud vapra kampaania,“ kirjutas Farage Twitteris ning pani sinna juurde video, milles Trump kiidab euroskeptilist ja sisserändevastast Farage’i viimase edu puhul 23. juunil toimunud Brexiti-referendumil.

Pärast Trumpi võidu ilmseks saamist USA saatkonna juures kõneldes ütles Farage, et ei ole valimistulemusest eriti üllatunud.

„Poliitiline klass on suuremas osas läänest häbistatud, arvamusküsitluste tööstus on pankrotis ja press ei ole lihtsalt ärganud sellele, mis maailmas toimub,“ ütles Farage. „Niisiis 2016 saab, nagu paistab, olema kahe poliitilise revolutsiooni aasta. Ma arvasin, et Brexit oli suur poiss, aga see paistab tulevat veel suurem.“