Bremer: Saddami kukutamine oli õige tegu

 (17)
Paul Bremer
Reuters/Scanpix

USA endine Iraagi administratsiooni juht Paul Bremer avaldas reedel avalikult toetust presidendi George W. Bushi otsusele tungida Iraaki ja kukutada Saddam Husseini valitsus.

Suursaadik Bremer distantseeris selle avaldusega end Bushi demokraatidest kritiseerijaist, kes valimisvõitluse ägenedes on üha jõulisemalt hakanud Washingtoni administratsiooni sõjaotsust taunima.

Samas jäi ta kindlaks seisukohale, et USA viis Iraaki liiga vähe sõdureid, eriti sõja algusfaasis, ja tunnistas, et on selles administratsiooniliikmetega “taktikalisel eriarvamusel”.

“Olen seotud terrorivastase sõjaga juba kakskümmend aastat ja minu arvates ei ole ükski maailma liider saanud nii hästi kui president Bush aru, mis on selles ülemaailmses sõjas kaalul,” kirjutas Bremer ajalehes New York Times. “Presidendil oli õigus, kui ta otsustas, et Saddam Hussein on oht, mis tuleb võimult kõrvaldada.”

Bremer vallandas esmaspäeval poliitilise tormi avaldusega, et USA-l ei ole kunagi olnud Iraagis piisavalt vägesid, et riigi üle kindlat kontrolli saavutada. Tema seisukoht on vastuolus Bushi ja Pentagoni juhtide kinnitusega, et USA vägedel oli sõja võitmiseks kõik vajalik olemas.