Breivik harjutas inimeste tulistamist Utøyal arvutimängu abil

 (40)
Breivik harjutas inimeste tulistamist Utøyal arvutimängu abil
Reuters/Scanpix

Norra massimõrvar Anders Behring Breivik istus aasta otsa koos emaga kodus ning mängis arvutimänge „World of Warcraft“ ja „Modern Warfare“ – 16 tundi päevas.

Breivik ütles neljapäeval kohtus süüdistajale, et tal oli hiljem Utøya saarel mängimisest kasu, kirjutab Aftonbladet.

„Ma simuleerisin samasuguseid olukordi „Modern Warfare'is“,“ ütles Breivik.

Breivik jutustas naeratades, et mängis aasta otsa vägivaldset fantaasia- ja strateegiamängu „World of Warcraft“ ja tulistamismängu „Modern Warfare“ iga päev 16 tundi.

Süüdistaja küsis, kas Breivikil oli „Modern Warfare'is“ õpitust palju kasu Utøya terrorirünnakut toime pannes.

„Mul oli sellest palju kasu,“ ütles Breivik ja lisas, et harjutas mängus palju sihtimist.

Breivik ütles, et lisaks arvutimängudele harjutas ta ka reaalselt lasketiirus. Perioodil 2010. aasta juuli kuni 2011. aasta märts käis ta 30-40 korda Oslo püstoliklubis, rääkis Breivik.

Breivik naeratas mitmel korral, kui jutustas arvutimängudest ja Utøya jaoks harjutamisest, samal ajal kui hukkunute omaksed pealt vaatasid.

Seotud lood:

Lõpuks sai prokurör Svein Holdenil sellest villand: „Mida sa õige mõtled... Siin istuvad perekonnaliikmed, kes kaotasid Utøyal oma lapsed. Mida sa arvad, kuidas nad reageerivad sellele, et sa naerad, kui seda räägid?“

„Nad reageerivad igati loomulikult hirmu ja vastikusega,“ vastas massimõrvar.

Terroriakti toime pannes kasutas Breivik kaht relva, püssi ja püstolit. Ta rääkis kohtus, et nimetas püssi Skandinaavia peajumala Odini oda järgi Gungniriks ning püstoli Skandinaavia piksejumala Thori vasara järgi Mjölniriks.