Brasiilia politseil õnnestus Rio narkosõjas kontroll saavutada

 (5)
Brasiilia politseil õnnestus Rio narkosõjas kontroll saavutada
Reuters/Scanpix

Brasiilia suuruselt teise linna Rio de Janeiro politsei teatas, et on saanud võitluses narkojõukudega Vila Cruzeiro agulis kontrolli olukorra üle enese kätte. Favelasse toodi soomukid raskelt relvastatud sõjaväestatud politseinikega.

Kontroll õnnestus saavutada pärast viis päeva kestnud lahinguid, milles on hukkunud vähemalt 30 inimest. Neljapäeval toimunud politsei pealetungis hukkus kaheksa inimest, vahendab BBC News.

Narkojõugud püstitasid vastuseks politsei tegevusele barrikaade, põletasid sõidukeid ja tulistasid.

Osariigi avaliku turvalisuse direktor José Beltrame ütles, et kohalik politsei saab abijõude föderaalsetelt jõustruktuuridelt, et Vila Cruzeirot oma kontrolli all hoida. Vägivalla lõpetamisega tegeleb kokku 17 500 politseinikku.

Võimude teatel on enamik hukkunutest narkojõukude liikmed, kuid surma on saanud ka süütuid inimesi, teiste hulgas 14-aastane tüdruk ja 62-aastane naine.

Rio favelasid on aastaid kontrollinud raskelt relvastatud narkootikumidega kauplevad jõugud.

Linn teeb jõupingutusi turvalisuse ja korra jaluleseadmiseks enne Brasiilias peetavat jalgpalli maailmameistrivõistluste finaalturniiri 2014. aastal ja Rio de Janeiro olümpiamänge kaks aastat hiljem.