Bostoni maratoni pommipanija mõisteti plahvatuse korraldamises süüdi, meest võib oodata surmanuhtlus

 (47)
Täiendatud kell 21.38!

Kohus mõistis täna 2013. aastal Bostonis suure hulga inimesi tapnud ja haavanud pommiplahvatuse korraldamises süüdi Džohhar Tsarnaevi, vahendab välismeedia.

Tsarnaievit süüdistati kolmekümnes kuriteoepisoodis ning ta mõisteti kõigis neis süüdi. See tähendab aga USA meedia teatel, et mees võib surmanuhtluse saada, kuna 17 episoodi puhul oli seda võimalik seaduse järgi määrata.

Kohus koguneb lähimatel päevadel, et määrata mehele karistus.

Viiest mehest ja seitsmest naisest koosnev vandekohus vaagis kolmapäeval otsust 11 tundi.

Peale otsuse kuulutamist on mehe kaitsjatel võimalik edasi kaevata ja päästa nii pommipanijat surmanuhtlusest.

Ameerika Ühendriikides algas märtsi alguses protsess Bostoni maratoni pommitamises kahtlustatava Džohhar Tsarnaevi üle, kelle kaitsja ei eitanud mehe osalemist plahvatuste korraldamises.

Tsarnaevi kaitsja Judy Clark tunnistas oma avakõnes Tsarnaevi osalust plahvatustes. Clarki sõnul võtab Tsarnaev omaks ka osalemise kolm päeva pärast plahvatusi toimunud tulevahetuses politseiga. „See oli tema,“ ütles Clark. Kuid kaitsja sõnul mõjutas meest tema vend.

Süüdistaja Bill Weinrebi sõnul oli Bostoni maratoni pommitajate eesmärk tappa võimalikult palju inimesi. Kolm päeva hiljem toimunud tulevahetuses hukkus lisaks kolmele plahvatustes hukkunud inimesele ka üks politseinik. Tulevahetuses hukkus ka Džohhar Tsarnaevi vend Tamerlan.

2013. aasta 15. aprillil toimus Ameerika Ühendriikides Bostonis maraton, mille ajal plahvatas raja finiši lähedal kaks pommi. Plahvatustes hukkus kolm inimest ja üle 260 inimese sai viga. Plahvatuste arvatavad korraldajad olid Džohhar Tsarnaev ja tema vend Tamerlan Tsarnaev.

Džohhar Tsarnaev oli täna vandekohtunike ees, talle on esitatud seoses plahvatustega 30 erinevat süüdistust.