Blondi parukaga naine lasi Méxicos maha kaks arvatavat Iisraeli allilmategelast

 (11)
Blondi parukaga naine lasi Méxicos maha kaks arvatavat Iisraeli allilmategelast
Foto: ANTONIO NAVA, AFP

Blondi parukaga naist kahtlustatakse kahe Iisraeli allilmategelase, 41-aastase Alon Azulay ja 44-aastase Benjamin Yeshurun Sutchi mahalaskmises kolmapäeval rahvast täis Hiina restoranis Méxicos.

Naine, kes vahistati põgenemiskatsel, ütles politseile, et tegemist oli kiremõrvaga, vahendab BBC News.

Nüüd aga uurib politsei, kas tegemist ei olnud mitte hoopis rivaalitsevate kuritegelike jõukude vahelise arveteõiendamisega.

„Kiremotiiv on kõrvale heidetud,” ütles México prokuratuuri esindaja Ulises Lara eile ajakirjanikele. „Eilne sündmus pani meid seostama neid sündmusi kriminaalsete gruppide vahelise arveteõiendamisega.”

Iisraeli saatkond Mehhikos teatas, et meestel oli kriminaalne taust nii Iisraelis kui ka Mehhikos, ning Iisraeli meedia teatas, et Sutchi oli Iisraeli allilmas hästi tuntud.

Iisraeli politsei allikad ütlesid väljaandele Ynet, et ei ole kahtlust, et tegemist oli teise iisraellase tellitud mõrvaga.

Naine, keda Mehhiko meedias nimetatakse 33-aastaseks Esperanza N.-iks, ütles aga politseile, et ründas mehi pärast seda, kui sotsiaalmeedias alanud romantiline suhe hapuks läks.

Naine tabati, kui ta sündmuskohalt lahkus, püüdes vahetada riideid ja vabaneda maskeeringust.

Politsei uurib võimalikke seoseid narkokaubanduse, relvaäri või rahapesuga ning usutakse, et naisel oli vähemalt kolm kaasosalist.

Relvastatud mees tulistas ja haavas kaubanduskeskuse juures, kus rünnak toimus, politseinikku.

Küsitlus #118543