Bin Laden kutsub üles Gaza blokaadi murdma

 (7)
Osama bin Laden, al Qaeda liider
Reuters/Scanpix

Osama bin Laden avaldas pühapäeval uue läkituse, kus süüdistab araabiamaade liidreid palestiinlaste ohverdamises ja kutsub Egitpuse võitlejaid Gaza blokaadi murdma.

Islamistlike võitlejate internetileheküljel avaldatud audioläkituses nimetab bin Laden araabiamaade liidreid ristisõdijate agentideks ja huntideks. Ta kujutab araabiamaade kodanikke lambakarjana, keda on pandud valvama hundid, vahendab Associated Press.

Bin Ladeni sõnul ohverdasid araabia kuningad ja riigijuhid Palestiina ja Jeruusalemma Al-Aqsa mošee, et oma kroone hoida.

Al-Qaida juhid kasutavad üha enam Iisraeli ja araablaste konflikti oma meediakampaaniates. Iisrael on hoiatanud al-Qaida suurenenud aktiivsuse eest Palestiina aladel, kuigi terrorivõrgustik pole seni seal veel suurt rolli mänginud.

Iisrael ja Egiptus sulgesid oma piirid Gazaga kui islamistlik organisatsioon Hamas seal eelmise aasta juunis võimule tuli.

Bin Ladeni sõnul vastutavad kõik Gaza kaitsetute inimeste surma eest blokaadi tõttu. Ta kutsus üles Egiptuse islamistlikke võitlejaid seda blokaadi lõpetama.